Korona Plus – najlepsi W. Szewczyk i S. Błażej. 

 

Grupa PRO

W zakończonym turnieju Korona Plus w grupie PRO zwycięzcą został Wojciech Szewczyk ( Cromo-Stal Katowice). Jego najdłuższa seria wyniosła 48, ale faktycznie były to 62 wbite bez pomyłki bile.  Identyczną sytuację mieliśmy z drugim w turnieju Mieszkiem Fortuńskim ( ERG Filie Bieruń) któremu w protokole zaliczono 46 kul, a w serii wbił 60. Obaj otrzymali minus 14 punktów, gdyż po rozbiciu nie wpadła im do łuzy żadna bila. 

Trzecie miejsce z 44 pkt. zajął Sebastian Batkowski ( Nosan Kielce), a czwarte jego klubowy kolega Karol Skowerski  -42 pkt.  Tyle samo bil co Karol wbił junior Dominik Jastrząb (UKS Fair Play Jaworzno) , ale druga najlepsza próba u Skowerskiego  była 20 pkt., a u Jastrzębia 14 pkt.  Tylko o jeden punkt mniej miał Szymon Kural (TCF HUB Kraków).  Znacznie słabiej niż jest wymagane od kadrowiczów zagrali Tomasz Kapłan i Mariusz Skoneczny.  W odróżnieniu od poprzednich turniejów Korona, nie było serii trzycyfrowej, a różnice pomiędzy zawodnikami z pierwszej szóstki były niewielkie.

Pełne wyniki: http://ebc-billiard.com/calendar/37106

Grupa AMATOR

Wśród rywalizujących w tej grupie najlepiej spisał się Szymon Błażej ( TCF HUB Kraków) z 37 punktami. Za nim uplasowali się dwaj kadrowicze-juniorzy: Michał Urbański ( UKS 13 Joker Tomaszów Maz.) – 34 pkt i Sambor Stachowiak ( UKS Fair Play Jaworzno) – 28 pkt. 

Miejsce w czołówce potwierdził przedsiębiorca z Kętrzyna Władysław Kwaśniewski ( Seven ) -22 pkt. Warte podkreślenia, że zawodnik po sześćdziesiątce pokonał wszystkie startujące w turnieju polskie kadrowiczki !!!  Ewa Bąk ( MUKS IKS Tarnów) – 15 pkt, Izabela Łącka ( UKS 13 Fair Play Jaworzno)  14 pkt., a Monika Ząbek ( Zagłębie Baribal Lubin) 11 pkt. To potężny cios w szkolącego kadrę kobiet i jego podopieczne.

Pełne wyniki: http://ebc-billiard.com/calendar/37109W

Extra Bonus

Dodatkową nagrodą w turnieju był tzw. Extra Bonus. Polegał on na tym, że w trzech oddzielnych rozbiciach zawodnicy mieli umieścić w łuzach jak największą liczbę bil.  Tutaj najskuteczniejszym został Władysław Kwaśniewski ( Seven Kętrzyn). Po trzech uderzeniach zniknęło ze stołu 6 kul (2+1+3). Pięc kul wbili Piotr Likowski ( Zakręcona Bila Poznań) oraz Wiktor Fortuński ( Zagłębie Baribal Lubin).

„W obsługę turnieju Korona Plus zaangażowanych było 11 pracujących społecznie sędziów. Łącznie spędzili przy monitorach ponad 40 godzin.  Podziękowania składam: B. Bereźnemu, D. Kobackiemu, M. Szczawińskiemu, J. Stawarzowi, P. Kędziorowi, A. Siejce, B. Wołkowskiemu, A. Ścidze, P. Galeja, J. Wojciechowskiemu. Dziękuję wszystkim startującym w cyklu Korona, a szczególnie tym, którzy byli z nami przez cały czas: P. Likowskiemu, W. Kwaśniewskiemu, K. Skowerskiemu oraz Bognie i Piotrowi Świtała.

Zaczynaliśmy od 11 osób, zakończyliśmy na 30.  Zamykamy rozdział internetowych turniejów w okresie zagrożenia COVID 19 i mam nadzieję, że z tego powodu nie będziemy do niego wracali”  podsumował Marcin Krzemiński – pomysłodawca i dyrektor cyklu.

EEBC LeaguesOur Sport Partners