Finał ostatniego w tym sezonie turnieju EEBC Pyramid Tour rozegrali Viktors Vinogradovs z Łotwy i Aleksandr Isajenko z Litwy. Po interesującym, taktycznie mądrze prowadzonym pojedynku zwyciężył Isajenko . Litwin silnie skoncentrowany zdobywał kolejne punkty. Prowadził już 3:0 i miał szansę zakończyć mecz , jednak niewielki błąd przy odstawnej wykorzystał Łotysz. Zrobiło się 3:1. W kolejnej partii Viktoras wbił 8 kul i zbliżył się do rywala ( 3:2). Isajenko poprosił o 5 minut przerwy .Po niej obaj popełnili po jednym błędzie na wbijaniu, lecz Isajenko dokończył dzieła. Brązowe medale wpadły w ręce Finów: Petri Makkonena i Juho Nykanena.

Zwycięzcą całego cyklu został Aleksei Zhylinski z Czech. Do Wilna przyjechał z 10-punktowa przewagą nad Konstantinem Kovalevskim z Niemiec. Drogi tych zawodników zbiegły się w walce o awans do 1/16 turnieju i lepszy okazał się Czech. Po bardzo dobrym meczu wyeliminował głównego rywala do tytułu.  Zhylinski odpadł jednak w następnej rundzie w starciu z Lubov Parizere z Łotwy.

Łącznie w zawodach wzięło udział 62 bilardzistów z 7 państw.

" Nie można zbudować atrakcyjnego międzynarodowego cyklu turniejów bez partnerów i sponsorów. Serdecznie dziękuję gospodarzom imprez oraz pomagającym finansowo" powiedział prezes EEBC Marcin Krzemiński.  Sponsorami EEBC Pyramid Tour byli: Gazprom z Rosji, Dynamic Billard Organization z Niemiec oraz iwan Simonis S.A. i Saluc S.A. ( Aramith) z Belgii.

Podziękowania dla klubu Brooklin i Konstantina Pćelina oraz sędziego głównego Ihora Kovtuna.