Polish player Michal Turkowski won the second tournament of  the series 2018 Dynamic Best of the East.  Michal beat in the final Mieszko Fortunski (POL) 7:5.  Bronze medals received Georgie Georgiev (BUL) and Karol Skowerski (POL).  Total 56 pool players participated in the event.  Sportsmen from: Czech Rep., Poland, Romania, Bulgaria, Ukraine and Moldova. Arrived to Chisinau.

Michał Turkowski (POL) wygrał drugi w tym roku turniej cyklu Dynamic Best of the East. Impreza odbyła się w Kiszyniowie, a w finale " Turu" był lepszy od Mieszka Fortuńskiego (POL) 7: 5.  Na podium obok Michała i Mieszka stanęli także Karol Skowerski (POL) i Georgie Georgiev (BUL). Łącznie zagrało 56 zawodników z 6 państw ( Ukraina, Rumunia, Polska, Czechy, Mołdawia i Bułgaria).

Viktor Peicov-vice-president of Moldavian Olympic Committee was a guest of opening ceremony . Music show did for participants Valentin Dragalin

M. Turkowski – M. Fortuński – 7:5.

W sobotę rano rozpoczęła się prezentacja uczestników. Zawodników powitali: Alexander Getmanet - prezes Mołdawskiej Federacji Bilardowej, Viktor Peicov - wiceprezes Mołdawskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Marcin Krzemiński prezes East European Billiard Council.  Następnie muzycznie zaciekawił Valentin Dragalin -grający na " nay", instrumencie przypominającym Harfę Pana.

Po pierwszym dniu w grze pozostali wszyscy faworyci. W niedzielę rozpoczęły się gry systemem pucharowym, kto przegrywał -odpadał.  Wielką niespodziankę mógł sprawić Evgeny Ilishenko, który 5:1 prowadził z I. Ladanyi. Doświadczony Rumun zdołał jednak przełamać rywala i wygrał 7:5. Na tym samym etapie 1/8 odpadł pierwszy z Polaków -B. Rozwadowski, którego odprawił z turnieju G. Georgiev 7:3.

K. Skowerski -M. Turkowski - 3:7.

W finale faworytem był Fortuński, ale tym razem lepiej zagrał Turkowski. Po kilku błędach Michał zdobył lekką przewagę i ostatecznie wygrał 7:5.

Końcowe wyniki zadowalały stronę Polską, ale także cieszyły szefa ekipy bułgarskiej Georgie Bozhkova - "3 miejsce zawodnika z mojego klubu to sukces. Zagrał kilka dobrych pojedynków i pokazał , że ma potencjał " .

Turniej w Mołdawii w dużej mierze odbył się dzięki zaangażowaniu grupy zawodników. Jurie Betivu i Alexandru Tintaru zebrali sponsorów i zajęli się sprawami organizacyjnymi.  Sędzią głównym był tradycyjnie Alexandru Balas z Rumunii.  Podziękowania należą się także partnerom cyklu z Czech, Polski, Bułgarii i Ukrainy, którzy wsparli start ekip.

Kolejny turniej w Kielcach 9-10 czerwca 2018. Serdecznie zapraszamy !