Drugie starcie o tytuł najlepszego polskiego zawodnika w 2022 roku odbyło się w klubie Frame w Łodzi i najskuteczniejszym okazał się Daniel Macioł.  W turnieju Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 8-bil zagrało 128 zawodników z 34 bilardowych ośrodków w kraju oraz po zawodniku z Bułgarii i Ukrainy.  Na podium obok zwycięzcy stanęli: Wojciech Szewczyk oraz Mariusz Skoneczny  i Bartosz Rozwadowski.

2nd Grand Prix of Poland -8-ball - 128 participants. Winners: 1. Daniel Macioł, 2. Wojciech Szewczyk, 3. Mariusz Skoneczny and Bartosz Rozwadowski.

Turniej otwarli prezes Polskiego Związku Bilardowego Dariusz Kobacki oraz dyrektor cyklu POL TOUR Marcin Krzemiński. Obowiązki sędziego głównego pełnił Marek Marcinkowski.

W sobotę rywalizacja prowadzona była systemem każdy z każdym w trzydziesty dwóch czteroosobowych grupach. Do fazy pucharowej awansowało po dwóch najlepszych z każdej grupy.  Do ciekawszych pojedynków należały mecze: K. Juszczyszyn-W. Zielinski 5:4, S.Kural-Mieszko Fortuński 5:2; K. Juszczyszyn-D. Macioł 6:3; S. Batkowski-N. Rudenko 6:1 i K. Zielenkiewicz-T. Kapłan 6:4.

W ¼ finału :

  1. Szewczyk – M. Śniegocki 6:2
  2. Skoneczny – K. Skowerski 6:3
  3. Rozwadowski – G. Lasota 6:5
  4. Macioł – K. Spicha 6:4

Dla obserwujących wyniki POL TOUR interesujący jest bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu Kamila Spichy. W styczniu był trzeci, teraz piąty. Wcześniej nie miał tak wyrównanych wysokich wyników. 

Po bardzo słabym poprzednim sezonie do gry wrócił Grzegorz Lasota. Przebudził się także Bartosz Rozwadowski, który ma w swoim dorobku tytuł mistrza Polski, ale od wielu sezonów nie grał pierwszych skrzypiec.

W półfinałach Szewczyk – M. Skoneczny 6:0 i Mariusz raz był przy stole. Fantastyczny mecz Wojtka wicemistrza Europy z 2022 r. Rozwadowski - D. Macioł . Tutaj rozpoczęło się od 0:3. Potem 4:4 i 4:5 . W dziesiątej partii zawodnicy walczyli o dogodną pozycję na stole. Każdy wykonał po kilkanaście zagrań. Ostatecznie po faulu Rozwadowskiego układ rozwiązał Macioł i zwyciężył.

Ostatni mecz turnieju wygrał Daniel Macioł 6:2., ale nie było to łatwe, płynne zwycięstwo. Po wyrównanym początku Daniel odskoczył i kontrolował stół.

Podziękowania dla generalnego sponsora Brześć – Sipa Sp.j., którego wyroby towarzyszą bilardzistom od wielu lat oraz klubu Frame.

EEBC LeaguesOur Sport Partners