Trzeci turniej serii Dynamic Billard Best of the East 2021 nie tylko był interesujący sportowo, ale także był miejscem spotkania zawodników z 7 państw po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wyniki pokazały, że czołowi zawodnicy nie stracili swojej wysokiej dyspozycji i ciągle podnoszą umiejętności.  Zwycięzcą zawodów został Tomasz Kapłan z Polski. W finale zmierzył się z bułgarskim numerem 1 Georgi Georgievem i pokonał go 7:4.

Ostatni mecz turnieju obfitował w partie bez pomyłki (z kija) i precyzyjne zagrania. Na podium znaleźli się bilardziści z 3 państw. Obok dwóch Polaków stanęli Bułgar i Rumun.

Brązowe medale wywalczyli bowiem junior z Polski Dominik Jastrząb i doświadczony Cyprian Gindać z Oradei. W ćwierćfinałach odpadli dwaj Rosjanie: Konstantin Stiepanov i Sergey Lutsker oraz Grek Georgios Axavvidis i Bułgar Spasian Spasov. Nie dali rady przebić się do najlepszej ósemki Czesi: Petr Urban i David Zalman, a także znani: Edmond Zaja z Albanii, Stanimir Kamyshev z Bułgarii oraz ...

Mariusz Skoneczny, Daniel Macioł i Sebastian Batkowski z Polski. Łącznie w Bałkańskim Centrum Bilardowym Bo&Bo rywalizowało 53 sportowców.

„Powiedziałem przed wyjazdem z Polski, że nie ma sensu brać do Bułgarii kija Cuetec, który jest dodatkową nagrodą dla zwycięzcy, bo ja go zabiorę. Jak powiedziałem, tak i zrobiłem” powiedział Tomasz Kapłan.

Wielkie podziękowania należą się gospodarzowi: Georgi Bozhov, który przy wsparciu burmistrza Miasta Petrich Dimitara Bruschkova przygotował fantastyczną imprezę. Dla zainteresowanych dodatkowo przygotowano program turystyczny, w który m.in. obejmował zwiedzanie centrum religijnego i domu światowej sławy niewidomej bułgarskiej mistyczki, jasnowidzki i uzdrowicielki Baby Wangi, krateru wulkanicznego z gorącymi źródłami, nowych inwestycji Petrich oraz archeologicznych wykopalisk miasta Heraklea.

Dynamic Bulgaria 9-Ball był drugim turniejem po I Mistrzostwach EEBC Mężczyzn w 9-Bil rozgrywanych w Petrich. Czterodniowa rywalizacja wyraźnie przypadła do gustu zawodnikom, bo postanowili wnioskować do Zarządu EEBC, aby w 2022 roku ponownie w takiej formule organizować zawody.

„To był emocjonujący i bardzo przyjemny czas w Petrich. Po raz kolejny EEBC wraz z partnerami przygotowaliśmy piękną sportową imprezę. Jestem dumny, że mam taki zespół i duże grono zawodników pracujących na swój sukces”-podsumował turniej prezes EEBC Marcin Krzemiński.

Cykl Dynamic Billard Best of the East wspierają; Dynamic Billard Organization z Niemiec, Iwan Simonis S.A. i Wameter S.A. ( Aramith) z Belgii, Cuetec oraz Kamui.  

EEBC LeaguesOur Sport Partners