Grand Prix of Poland Brzesc Slomka Ptysiowa POL TOUR -8-Ball POL, Gdańsk • 12-13 September 2020

Game
8-ball
Category
National
Type
Individual
Venue
POL, Gdańsk
Start
12 September 2020
Final
13 September 2020

Participants list

1Tczew, ArkadiaA2
2Tczew, ArkadiaF2
3Tczew, ArkadiaB4
41979RokietnicaG1
5Tarnów, MUKS IKSR3
61995Kielce, NosanC1
7RękorajO2
8LubinD2
9Łabiszyn, ŁabiszyniankaP4
10Mrągowo, SKBW2
11Tczew, ArkadiaO3
12Kielce, NosanI3
13Gdańsk, Green ClubA3
14Rokietnica, Akademia BilardowaH4
15Tarnów, MUKS IKSU2
16Gdańsk, Green ClubE2
17Łódź, FrameP3
18Warszawa, Eight NineR4
19Mrągowo, SKBD3
201992LubinA1
21Kraków, TCF HuBO4
22Lubin, UKS BaribalE3
23Tarnów, MUKS IKSW1
24Kętrzyn, SevenN3
25Łódź, FrameW3
26Tczew, ArkadiaE4
27Łódź, FrameP1
28Tczew, ArkadiaZ3
29Rękoraj, SnikersD4
30Rękoraj, SnikersN1
31Kraków, TCF HuBL1
32Gdańsk, Green ClubN4
33Gdańsk, Green ClubI4
341993Bieruń, ERG FolieT2
351984KielceD1
36Warszawa, 147 BreakT3
37Tczew, ArkadiaU3
38GdańskS1
39Gdańsk, Green ClubW4
40Kraków, TCF HuBZ1
41Łódź, FrameK4
42Gdańsk, Green ClubT4
43Warszawa, WSB M13F4
44Mrągowo, SKBM4
45Kraków, UKS YMCAM1
46Wałbrzych, OSLO BILJARD KLUBBZ2
47Starogard Gdański, KmicicR1
48PoznanU1
491999Sosnowiec, Dekada KlubO1
501995Warszawa, SemaforA4
51Łódź, FrameM2
52PoznanN2
53Gdańsk, Green ClubB2
54Kielce, NosanJ3
55Tomaszów Mazowiecki, Lipiński DachyH1
56Białystok, ElidaH2
57GdańskZ4
58Tczew, ArkadiaH3
59Jaworzno, UKS Fair PlayJ2
60Kętrzyn, SevenM3
611991Kielce, Nosan KielceK1
62Tomaszów MazowieckiG4
631990Sokółka, LP Metal FachE1
64KielceF1
651985Poznan, Zakręcona BilaS3
66Warszawa, WSB M13C2
67Jaworzno, UKS Fair PlayB3
682001Rokietnica, Akademia BilardowaK2
69Gdańsk, Green ClubK3
70TczewG2
71Tczew, ArkadiaC3
721994Sosnowiec, Dekada KlubB1
73KętrzynJ4
74Tczew, ArkadiaJ1
75Tczew, ArkadiaP2
761972OlsztynL2
77Mrągowo, SKBI2
78Łódź, FrameT1
79GdyniaF3
80Kętrzyn, SevenL3
81PiechcinL4
821996Tomaszow MazowieckiI1
83Łódź, FrameG3
84Gdańsk, Green ClubU4
85Mrągowo, SKBC4
86Tczew, ArkadiaS4
87Gdańsk, Green ClubS2
88Żnin, UKS PałukiR2
6336
6261
6156
6062
5916
5856
5760
5646
5563
5446
5365
5226
5162
5026
4964
4836
4716
4646
4562
4416
4361
4264
4164
4006
3956
3836
3763
3661
3565
3426
3363
3145
2750
2652
2352
2225
1825
1545
1153
1051
852
652
650
652
605
635
652
652
605
652
605
652
651
645
615
615
652
635
653
652
625
605
635
645
552
550
525
535
554
554
550
552
552
550
550
550
550
550
551
552
553
552
515
550
552
505
451
453
405
452
454
405
425
450
453
445
435
451
450
451
450
425
452
415
425
451
445
435
351
352
345
352
350
350
305
354
352
351
354
350
350
351
350
351
351
353
351
350
350
354
252
235
250
253
205
252
215
251
245
245
251
251
215
205
205
250
205
254
254
253
205
245
225
105
153
151
151
105
150
150
150
152
135
152
152
152
150
152
150
154
152
153
153
152
151

Group A

1234+mΔm+fΔfPlace
1Adamski Robert×2 : 50 : 50 : 5-32-134
2Brzeziński Dawid5 : 2×1 : 53 : 51-19-33
3Fortunski Mieszko5 : 05 : 1×5 : 23315121
4Majkowski Krzysztof5 : 05 : 32 : 5×211242

Group B

1234+mΔm+fΔfPlace
1Antczak Cezary×2 : 55 : 42 : 51-19-54
2Muklewicz Michał5 : 2×3 : 53 : 51-111-13
3Stachowiak Sambor4 : 55 : 3×4 : 51-11302
4Szewczyk Wojciech5 : 25 : 35 : 4×331561

Group C

1234+mΔm+fΔfPlace
1Batkowski Sebastian×5 : 25 : 15 : 03315121
2Spicha Kamil2 : 5×5 : 45 : 3211202
3Szczepański Krzysztof1 : 54 : 5×4 : 5-39-64
4Ziewiec Igor0 : 53 : 55 : 4×1-18-63

Group D

1234+mΔm+fΔfPlace
1Boguszewski Paweł×5 : 35 : 12 : 5211232
2Drożdż Łukasz3 : 5×5 : 40 : 51-18-63
3Jagodziński Robert1 : 54 : 5×0 : 5-35-104
4Kapłan Tomasz5 : 25 : 05 : 0×3315131

Group E

1234+mΔm+fΔfPlace
1Chmiel Marcin×5 : 35 : 12 : 5211232
2Fortuński Wiktor3 : 5×5 : 01 : 51-19-13
3Grzębski Mateusz1 : 50 : 5×4 : 5-35-104
4Skoneczny Mariusz5 : 25 : 15 : 4×331581

Group F

1234+mΔm+fΔfPlace
1Aftka Sandra×1 : 50 : 52 : 5-33-124
2Krysztofik Tomasz5 : 1×0 : 55 : 2211022
3Skowerski Karol5 : 05 : 0×5 : 13315141
4Wendicki Tomasz5 : 22 : 51 : 5×1-18-43

Group G

1234+mΔm+fΔfPlace
1Babica Radoslaw×5 : 05 : 35 : 3331591
2Ryczko Michał0 : 5×2 : 52 : 5-34-114
3Stojałowski Michał3 : 55 : 2×5 : 0211362
4Zdziech Mateusz3 : 55 : 20 : 5×1-18-43

Group H

1234+mΔm+fΔfPlace
1Brzękowski Arkadiusz×2 : 55 : 25 : 0211252
2Ostrowski Piotr5 : 2×5 : 05 : 03315131
3Pahulak Karol2 : 50 : 5×5 : 01-17-33
4Podlewski Mateusz0 : 50 : 50 : 5×-30-154

Group I

1234+mΔm+fΔfPlace
1Bruśnicki Szymon×2 : 55 : 20 : 51-17-53
2Jełowicki Partyk5 : 2×5 : 42 : 5211212
3Ulewicz Grzegorz2 : 54 : 5×1 : 5-37-84
4Zabecki Mikolaj5 : 05 : 25 : 1×3315121

Group J

1234+mΔm+fΔfPlace
1Nowak Jeremi×5 : 25 : 12 : 5211242
2Polis Piotr2 : 5×5 : 11 : 51-18-33
3Sznurkowski Dariusz1 : 51 : 5×0 : 5-32-134
4Sząszor Kamil5 : 25 : 15 : 0×3315121

Group K

1234+mΔm+fΔfPlace
1Kozieł Tomasz×0 : 50 : 50 : 5-30-154
2Rozwadowski Bartosz5 : 0×5 : 05 : 13315141
3Stankiewicz Adam5 : 00 : 5×2 : 51-17-33
4Statkiewicz Patryk5 : 01 : 55 : 2×211142

Group L

1234+mΔm+fΔfPlace
1Jastrzab Dominik×5 : 25 : 05 : 13315121
2Trudnowski Maciej2 : 5×5 : 05 : 4211232
3Winiarski Kacper0 : 50 : 5×3 : 5-33-124
4Wojciechowski Dominik1 : 54 : 55 : 3×1-110-33

Group M

1234+mΔm+fΔfPlace
1Kullik Tomasz×0 : 50 : 53 : 5-33-124
2Kural Szymon5 : 0×5 : 45 : 03315111
3Malinowski Tomasz5 : 04 : 5×5 : 3211462
4Popławski Michal5 : 30 : 53 : 5×1-18-53

Group N

1234+mΔm+fΔfPlace
1Groch Wojciech×0 : 50 : 50 : 5-30-154
2Jamorski Oskar5 : 0×5 : 35 : 3331591
3Jedrzejczak Dawid5 : 03 : 5×5 : 2211362
4Michejenko Jegor5 : 03 : 52 : 5×1-11003

Group O

1234+mΔm+fΔfPlace
1Bednarek Krystian×5 : 10 : 52 : 51-17-43
2Bottcher Jakub1 : 5×1 : 50 : 5-32-134
3Fortuński Marcel5 : 05 : 1×5 : 03315141
4Macioł Daniel5 : 25 : 00 : 5×211032

Group P

1234+mΔm+fΔfPlace
1Borkowski Dawid×4 : 55 : 13 : 51-11212
2Chęciński Wojciech5 : 4×2 : 52 : 51-19-54
3Guzanowski Andrzej1 : 55 : 2×3 : 51-19-33
4Sząszor Mateusz5 : 35 : 25 : 3×331571

Group R

1234+mΔm+fΔfPlace
1Banek Wojciech×5 : 05 : 45 : 13315101
2Deszczyński Tomasz0 : 5×0 : 55 : 41-15-93
3Lasota Grzegorz4 : 55 : 0×5 : 1211482
4Świtała Piotr1 : 54 : 51 : 5×-36-94

Group S

1234+mΔm+fΔfPlace
1Konkel Roman×0 : 55 : 20 : 51-15-73
2Sniegocki Mateusz5 : 0×5 : 05 : 23315131
3Śmiałek Adam2 : 50 : 5×0 : 5-32-134
4Świtała Bogna5 : 02 : 55 : 0×211272

Group T

1234+mΔm+fΔfPlace
1Juszczyszyn Konrad×5 : 15 : 15 : 03315131
2Kielmans Kacper1 : 5×5 : 14 : 51-110-13
3Krawiec Robert1 : 51 : 5×2 : 5-34-114
4Urbański Michał0 : 55 : 45 : 2×2110-12

Group U

1234+mΔm+fΔfPlace
1Bąk Ewa×2 : 52 : 53 : 5-37-84
2Konkel Kacper5 : 2×4 : 51 : 51-110-23
3Likowski Piotr5 : 25 : 4×2 : 5211212
4Zelasko Norbert5 : 35 : 15 : 2×331591

Group W

1234+mΔm+fΔfPlace
1Borkowski Mariusz×0 : 55 : 43 : 51-18-64
2Gosk Wojciech5 : 0×5 : 15 : 43315101
3Grzelak Jan4 : 51 : 5×5 : 41-110-43
4Korsak Łukasz5 : 34 : 54 : 5×1-11302

Group Z

1234+mΔm+fΔfPlace
1Guziński Paweł×2 : 55 : 21 : 51-18-43
2Kowalczyk Jakub5 : 2×5 : 23 : 5211342
3Kwit Józef2 : 52 : 5×2 : 5-36-94
4Pakuła Andrzej5 : 15 : 35 : 2×331591
#1
#2
0
5
#3
#4
#5
#6
5
0
#7
#8
5
2
#9
#10
5
1
#11
5
3
#12
#13
#14
#15
4
5
#16
#17
#18
2
5
#19
#20
#21
#22
2
5
#23
5
2
#24
#25
#26
5
2
#27
5
0
#28
#29
#30
#31
4
5
#32
#33
6
3
Place 17
#34
2
6
Place 17
#35
6
5
Place 17
#36
6
1
Place 17
#37
6
3
Place 17
#38
3
6
Place 17
#39
5
6
Place 17
#40
0
6
Place 17
#41
6
4
Place 17
#42
6
4
Place 17
#43
6
1
Place 17
#44
1
6
Place 17
#45
6
2
Place 17
#46
4
6
Place 17
#47
1
6
Place 17
#48
3
6
Place 17
#49
6
4
Place 9
#50
2
6
Place 9
#51
6
2
Place 9
#52
2
6
Place 9
#53
6
5
Place 9
#54
4
6
Place 9
#55
6
3
Place 9
#56
4
6
Place 9
#57
6
0
Place 5
#58
5
6
Place 5
#59
1
6
Place 5
#60
6
2
Place 5
#61
5
6
Semifinal
#62
6
1
Semifinal
#63
3
6
Final

Final Standing

Place 1

Kielce0.093.33%

Place 2

1984Kielce0.080.33%

Place 3-4

1992Lubin0.080.00%
1979Rokietnica0.078.00%

Place 5-8

Tomaszów Mazowiecki, Lipiński Dachy0.079.00%
1990Sokółka, LP Metal Fach0.076.67%
1995Kielce, Nosan0.075.33%
1994Sosnowiec, Dekada Klub0.074.00%

Place 9-16

1991Kielce, Nosan Kielce0.078.33%
1985Poznan, Zakręcona Bila0.077.67%
1993Bieruń, ERG Folie0.076.00%
Tarnów, MUKS IKS0.075.00%
Kraków, TCF HuB0.075.00%
Tczew, Arkadia0.074.67%
1996Tomaszow Mazowiecki0.074.00%
Gdańsk, Green Club0.072.33%

Place 17-32

Tarnów, MUKS IKS0.074.00%
Kraków, TCF HuB0.073.00%
Kraków, UKS YMCA0.072.00%
Rękoraj, Snikers0.070.33%
Tczew, Arkadia0.068.00%
Gdańsk, Green Club0.060.67%
Gdańsk, Green Club0.059.00%
Rokietnica, Akademia Bilardowa0.058.00%
Warszawa, WSB M130.058.00%
Poznan0.058.00%
Kraków, TCF HuB0.057.33%
Kielce, Nosan0.057.33%
1972Olsztyn0.057.33%
Tczew0.057.00%
Jaworzno, UKS Fair Play0.044.67%
Gdańsk, Green Club0.042.33%

Place 33-44

Gdańsk0.070.00%
Starogard Gdański, Kmicic0.053.00%
Gdańsk, Green Club0.052.67%
Łódź, Frame0.051.67%
Lubin0.051.00%
1999Sosnowiec, Dekada Klub0.051.00%
1995Warszawa, Semafor0.050.00%
Gdańsk, Green Club0.048.67%
Warszawa, WSB M130.048.33%
Łódź, Frame0.048.00%
Gdańsk, Green Club0.047.33%
Łabiszyn, Łabiszynianka0.030.67%

Place 45-66

Poznan0.038.67%
Lubin, UKS Baribal0.037.67%
Warszawa, 147 Break0.037.67%
Gdańsk, Green Club0.037.67%
Tczew, Arkadia0.037.00%
Piechcin0.036.33%
Gdańsk, Green Club0.036.00%
Łódź, Frame0.036.00%
Jaworzno, UKS Fair Play0.036.00%
Łódź, Frame0.035.67%
Białystok, Elida0.035.67%
2001Rokietnica, Akademia Bilardowa0.035.67%
Tczew, Arkadia0.035.33%
Gdynia0.035.33%
Łódź, Frame0.035.33%
Rękoraj0.034.67%
Kętrzyn, Seven0.034.67%
Kielce, Nosan0.034.00%
Mrągowo, SKB0.034.00%
Mrągowo, SKB0.034.00%
Gdańsk0.031.67%
Warszawa, Eight Nine0.030.67%

Place 67-88

Tczew, Arkadia0.035.00%
Łódź, Frame0.035.00%
Mrągowo, SKB0.034.00%
Tczew, Arkadia0.012.33%
Tarnów, MUKS IKS0.010.33%
Mrągowo, SKB0.010.33%
Wałbrzych, OSLO BILJARD KLUBB0.09.33%
Żnin, UKS Pałuki0.09.33%
Tczew, Arkadia0.08.33%
Rękoraj, Snikers0.08.33%
Gdańsk, Green Club0.07.00%
Tomaszów Mazowiecki0.07.00%
Tczew, Arkadia0.05.33%
Mrągowo, SKB0.05.33%
Kętrzyn, Seven0.05.33%
Tczew, Arkadia0.03.67%
Tczew, Arkadia0.03.67%
Kętrzyn0.03.67%
Tczew, Arkadia0.03.67%
Kętrzyn, Seven0.00.00%
Łódź, Frame0.00.00%
Tczew, Arkadia0.00.00%


Our Sport Partners