News


2020 Grand Prix Polski POL TOUR zakończone

October 28, 2020 - News

Wojciech Szewczyk liderem rankingowego Grand Prix Polski.

„Wiedziałem, że gram dobrze i mogę wygrać krajową rywalizację” powiedział Wojciech Szewczyk z Cromo -Stal Katowice.  O swojej wysokiej dyspozycji dał znać już na początku sezonu wygrywając Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR w Kielcach. Później nie szło mu już tak dobrze, ale stale był w czołówce. Do Kętrzyna przyjechał zmotywowany i rozkręcając się z meczu na mecz doszedł do zwycięstwa. Ostatecznie sukces w Mistrzostwach Warmii i Mazur dał mu pierwszą lokatę w narodowym rankingu Polskiego Związku Bilardowego i mocną pozycję przez finałami mistrzostw kraju.  

„Gdy pojawiła się epidemia wszyscy mieliśmy nadzieję, że za 2-3 miesiące będzie jak dawniej. Kiedy odwołano Igrzyska Olimpijskie i praktycznie wszystkie światowe oraz kontynentalne turnieje bilardowe niewielu dawało mi szansę na przeprowadzenie pełnego cyklu POL TOUR.  Sam wielokrotnie chciałem się poddać, ale wielka wola rywalizacji sportowej oraz determinacja zawodników i klubów pchała mnie do przodu. Zmieniałem lokalizacje i terminy, ale dzięki wspólnej pracy udało się dokończyć 26 sezon rankingowy. Za nami, od 1995 roku, jest 210 turniejów Grand Prix Polski!!! To coś z czego jestem ogromnie dumny” powiedział pomysłodawca i dyrektor cyklu Marcin Krzemiński.

U boku gospodarza imprezy stała po raz kolejny Spółka Brześć z Brześcia Kujawskiego, producent m.in. słomki ptysiowej.  Wyroby Brześcia towarzyszyły zawodnikom na 6 turniejach w tym sezonie. Wsparcia dała grupa sędziów,

Grand Prix Polski POL TOUR 10-Ball i Mistrzostwa Polski w karambol 3 bandy.

October 24, 2020 - News

Ruszyły mecze Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR i Mistrzostw Polski w Karambol. W sali Bałtyckiego Centrum Bilardowego MOSiR o tytuły i nagrody walczy ponad 70 zawodników. Dla bezpieczeństwa do klubu wpuszczani są tylko grający po przejściu ogólnej kontroli medycznej.

 

ME odwołane. Dynamic Best w listopadzie.

October 07, 2020 - News

EPBF odwołało zaplanowane na listopad mistrzostwa Europy w pool bilard mężczyzn i kobiet. Po konsultacjach okazało się, że 13 związków narodowych nie wyśle ekip. Potwierdzono, że Turcja chce byc gospodarzem w 2021 roku.

W tej sytuacji pojawiła się ” dziura” w kalendarzu sportowym. Chcemy ją wykorzystać do organizacji czwartego turnieju Dynamic Billard Best of the East. Proponujemy termin 21-22 listopada. Ponieważ druga fala koronawirusa zalewa Europę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, gdzie i czy ostatecznie będzie możliwe przeprowadzenie turnieju. W zależności od regulacji dotyczących przemieszczania się pomiędzy państwami podamy bliższe informacje. Planujemy, że najpóźniej nastąpi to na 3 tygodnie przed turniejem.

Ponieważ akcje wpisane w kalendarze narodowe wypełniają cały grudzień nie będzie możliwości przygotowania piątego turnieju. Tak więc w cykl 2020 roku wejdą cztery imprezy. Jeżeli COVID 19 zablokuje zawody w listopadzie rozważamy także opcję przeprowadzenia ostatniego turnieju serii 2020 roku w styczniu 2021 roku.

 

EPBF canceled the 2020 European Pool Championships in Turkey.   EEBC and Mak Marketing want to organize last event of 2020 Dynamic Billard Best of the East in November 21-22. More information we will publish 3-4 weeks before the tournament. 

Fair Play and anti-doping in the cinema.

October 02, 2020 - News
 
Marcin Krzeminski the chairman of the Anti-Doping Committee of the World Confederation of Billiard Sports, invited Polish team members to special films screenings devoted to purity in sport. Billiard players saw: "The Program" - a film about the doping scandal in cycling, "I 'Tonya" - about the tragic career of the skater Tony Harding and "Fair Play" - about doping in athletics in Czechoslovakia. "Each of these pictures is different. It shows the dangers posed by dirty sport, but also encourages reflection on the temptations faced by athletes" - said M. Krzemiński.
Fair Play i anty-doping w kinie.
Przewodniczący Komisji Anty-Dopingowej Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych Marcin Krzeminski zaprosił polskich kadrowiczów na specjalne seanse filmowe poświęcone czystości w sporcie. Bilardowi reprezentanci zobaczyli: "The Program" - film o aferze dopingowej w kolarstwie, "I' Tonya" -o tragicznej karierze łyżwiarki Tony Harding oraz "Fair Play" - o dopingu w lekkiej atletyce w Czechosłowacji. Każdy z tych obrazów jest inny. Pokazuje zagrożenia jakie niesie nieczysty sport, ale także skłania do refleksji nad pokusami stojącymi przed sportowcami.

Październikowy Dynamic Best w Bratysławie przełożony !!!

October 01, 2020 - News

Druga fala koronawirusa paraliżuje międzynarodową komunikację. Nie ma żadnych szans na zorganizowanie czwartego turnieju cyklu Dynamic Billard Best of the East. W tej sytuacji odwołujemy zawody w Bratysławie zaplanowane na 10-11 października. Po decyzji EPBF w sprawie mistrzostw Europy 2020 postaramy się wskazać nowy termin. Myślimy o końcu listopada.

Dynamic Billard Best of the East – Bratislava 9-Ball is postponed. New date we will anounce after decision of the EPBF about European Pool Championships.

Kętrzyn zamyka sezon 2020 !

September 25, 2020 - News

W Kętrzynie zostaną rozegrane 210 zawody cyklu Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Kętrzyna, a imprezę zorganizujemy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Najlepsi polscy zawodnicy będą rywalizowali w odmianę 10-bil. Termin turnieju: 24-25 października. Zapisy do 15 października na email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Regulamin i lista startowa znajduje się na stronie www.ebc-billiard.com

Grand Prix of Poland POL TOUR - 10-Ball - Ketrzyn 24-25.10.2020 r. 

 

 

Nowe terminy Dynamic Best 2020. New dates of Dynamic Best events !

September 16, 2020 - News

Po konsultacjach z naszymi partnerami dyrektor cyklu podjął decyzje, że dwa planowane w tym roku turnieje Dynamic Billard Best of the East odbędą się w październiku i grudniu. W dniach 10-11 października ponownie spróbujemy zagrać w Bratysławie. Informacja i zapisach znajduje się już na stronach www.makmarketing.pl i www.ebc-billiard.com. Ostatni turniej będziemy się starali przygotować na 5-6 grudnia 2020 r. Lokalizacja jest jeszcze nie znana.

Oczywiście nie mamy wpływu na decyzje rządowe wynikające z walki z COVID 19, ale chcemy , aby 19 sezon naszego międzynarodowego cyklu dobiegł do końca i nadal wspierał rozwój sportowy zawodników z Europy Wschodniej.

We would like to inform, that next events of Dynamic Billiard Best of the East series will be held in October and December.  We are trying to organize event in Galaxia Club in Bratislava ( 10-11.10.2020) and in days 5-6.12.2020 in Romania or Bulgaria. 

Information of Bratoslava 9-Ball you can see on www.ebc-billiard.com and www.makmarketing.pl 

 

Dynamic Best w Bratysławie odwołany !!! Dynamic Best of the East is canceled.

September 14, 2020 - News

W związku z nowymi decyzjami rządu Republiki Słowacji w sprawie walki z COVID 19 zmuszeni jesteśmy odwołać najbliższe zawody Dynamic Billard Best of the East w Bratysławie. Nowy termin zostanie podany w najbliższym z możliwych okresie.

The tournament in Bratislava is canceled. Yesterday, Slovak government introduced new regulations to fight COVID 19. The new date of the tournament will be announced in the nearest possible period.

Winner of 2020 Polish 9-Ball.

August 30, 2020 - News

Dynamic Billard Best of the East – Polish 9-Ball ma zwycięzcę. Został nim bilardzista klubu ERG Folie Bieruń Mieszko Fortuński . W finale pokonał on Mariusza Skonecznego z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki 7:2 . Brązowe medale wywalczyli: Karol Skowerski z Nosanu Kielce oraz Radosław Babica z Akademii Bilardowej Rokietnica.

W turnieju, w którym zagrało 86 bilardzistów z: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Włoch i Białorusi stoczono 169 pojedynków. Najlepszymi z obcokrajowców byli: Oliver Szolnoki z Węgier oraz Koleś Balas ze Słowacji. Obaj ukończyli turniej na  9 miejscu. Szolynoki przegrał 5:7 z Fortuńskim, a Balaś ze Skowerskim. 

Mieszko Fortuński „ najcięższy mecz miałem z ...........

Interview with Oliver Szolnoki - live from Kielce

August 30, 2020 - News

Q: As you are no. 2 in the ranking list, what is your expectation regarding this tournament?

A: I always compete to win and this time in Kielce I am also here to win the Beast Of East Tournament. I am not looking at rankings as it is obvious that with good results you finish high. Unfortunately there is one thing that I am consern about that is the fact that Hungarian government will be shutting down the border starting from September 1st.

Q: Tomasz Kaplan (leader of the ranking) is already out of the tournament and his adventure has ended in the group stage. Do you feel even more motivated to compete and win also in Kielce?

A: I am always motivated to win, though it is very tough tournament when you play 9 ball race to 5 in the group stage anything can happen. I am not looking at other athletes results, I always focus on my own game.

Andrzej Skupień. 

EEBC LeaguesOur Sport Partners