News


POL TOUR 9-Bil - zapisy trwają.

February 24, 2021 - News

Dwadzieścia trzy dni dzielą nas do drugiego turnieju Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR, a na liście startowej jest już ponad 50 osób. Zagramy w Kieleckim Centrum Bilardowymw odmianę 9-bil, w dniach 20-21 marca. Ponieważ do dyspozycji mamy 8 stołów, to musimy wprowadzić limit uczestników. W standardowym wariancie będzie mogło zagrać tylko 80 osób. Gdybyśmy rozegrali mecze w 4 grupach w piątek wieczorem, to dodatkowo dopuścimy do startu 16 osób. Przypominamy, że do takich zawodów w Łodzi było 135 chętnych! Prosimy zatem o pilne przesyłanie zgłoszeń. Cykl POL TOUR składa się z 6. turniejów. Budują one polski ranking bilardowy i są przepustką do finałów mistrzostw Polski oraz kadry narodowej. Lista zakwalifikowanych znajduje się na www.ebc-billiard.com . Zawodnicy oznaczeni literą „R” są na niej umieszczeni jako rezerwowi.

Radosław Babica pierwszym liderem.

February 23, 2021 - News

Za nami pierwszy turniej zaliczany do rankingu Polskiego Związku Bilardowego. W Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR zagrało 127 bilardzistów. Zwycięzcą został Radosłąw Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica), który w finale pokonał Dominika Zająca (LP Metal Fach Sokółka) 6:4.

Brązowe medale wywalczyli Wojciech Sroczyński (Poznań) i Konrad Juszczyszyn ( ERG Folie Bieruń).

  Zawody odbyły się w klubie Frame w Łodzi w odmianę 10-bil. W rundzie pucharowej w 63 meczach zawodnicy zrobili 75 partii z kija.

PEŁNA LISTA - POL TOUR 10-BIL- FRAME ŁÓDŹ- TURY GIER

February 15, 2021 - News

Pelna lista - Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR – 10-bil – Łódź - podział na grupy.

NOWOŚĆ !!! Bilardowy Celownik Laserowy - zaobacz na https://www.sklep.makmarketing.pl/pl/p/Bilardowy-Celownik-Laserowy/1348

Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR – 10-bil – Łódź .

NOWOŚĆ !!! Bilardowy Celownik Laserowy – zobacz na https://www.sklep.makmarketing.pl/pl/p/Bilardowy-Celownik-Laserowy/1348

Zawodnicy zgłaszają się na odprawę w wyznaczonych godzinach. Prosimy o nie wchodzenie do klubu przez zawodników, którzy mają zaplanowane gry w późniejszych terminach !!!
Odprawa zawodników: 20 lutego godz. 9.15 – 9.45

Fortuński Mieszko, Kural, Bąk Tomasz, Skoneczny, Babica, Łopotko, Drożdż, Stępień, Juszczyszyn, Ostrowski, Tabor, Macioł, Kapłan, Regieli J., Regieli D., Szewczyk, Polis, Batkowski, Antczak, Sząszor K., Ząbecki, Grzelak, Czarnecki, Lasota, Potysz, Waliszewski, Kozakowski, Sobiech, Kozieł, Błachowski, Zięba, Wilk, Tonojan, Siemieniec G., Jukiewicz, Kowalczyk Michał, Bottcher, Piekarski Konrad, Szymczak, Fałdowski, Pakuła, Gardjas, Szczygieł, Klepacz, Pondo, Wawrzyn, Mikheyenka, Łącka, Barski, Sroczyński, Kłos, Sawicki B, Podębski, Waszak, Kluszczyński, Szczególski.

Odprawa zawodników: 20 lutego godz. 12.15-12.45
Banek, Jastrząb, Gosk, Jamorski, Kwit, Biesek, Głąb, Rozwadowski, Turkowski, Skowerski, Kowalczyk Jakub, Jędrzejczak, Świtała P., Brzeziński, Sadlik, Hołówko, Jagodziński, Król, Borkowski, Muklewicz, Duda, Widacha, Twerdyk, Chęciński, Bujny, Swadźba, Boguszewski, Bednarek, Wojciechowski, Berkec, Michałek, Świtała B.,

Odprawa zawodników: 20 lutego godz. 15.15- 15.45.
Sząszor M., Spicha K., Nowak J, Bruśnicki, Wiatrowski, Fortuński Marcel, Konkel, Śniegocki, Guzanowski, Kielmans, Malinowski, Stachowiak, Brzękowski, Zając, Likowski, Stankiewicz, Statkiewicz, Kapołka, Nowak S., Fortuński Wiktor, Kleinschmidt, Tyburski, Niewęgłowski, Foniok, Światowy, Trudnowski, Żelasko, Urbański, Jełowicki, Życiński, Janiszewski, Zielenkiewicz, Pahulak, Krzysztofik, Chmiel, Kowalski Łukasz, Miroń, Wolski, Korsak, Piekarski, Tomiczek, Ryłko, Puk, Luliński,

Rezerwa – zawodnicy oczekujący na miejsce w turnieju.

 P. Kalisz, J. Wierzchowski, D. Adamus, 

Lista POL TOUR ŁÓDŹ- KOMUNIKAT

February 10, 2021 - News

Dobiegają końca zgłoszenia na zawody Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR, które odbędą się w klubie Frame w Łodzi w dniach 20-21 lutego. Większość zawodników dopełniła formalność i posiada licencję i kartę prawa do gry na 2021. Niestety jeszcze nie wszyscy. Kilka klubów nie podało nazwisk sportowców do drużyn ligowych i start tych osób w POL TOUR jest zagrożony. Przypominamy także, że do Łodzi zawodnicy przywożą oświadczenie COVID oraz aktualne badania lekarskie. Zgodnie z decyzją Zarząd PZBil, jeżeli któryś z uczestników zapomniałby takiego zaświadczenia istnieje możliwość złożenia oświadczenia, że badania posiada. W przypadku zawodników niepełnoletnich takie oświadczenie musi podpisać rodzic lub opiekun prawny.

Lista widoczna jest na stronie: http://bilard-sport.pl/poltour/lista_startowa.php

Dyrektor Cyklu

Marcin Krzemiński

Mak Marketing Junior Tour i Grand Prix Polski w Łodzi

February 02, 2021 - News

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów Polski Związek Bilardowy określił zasady organizacji głównych zawodów sportowych. Komunikat w tej sprawie znajduje się na stronie internetowej Związku www.bilard-sport.pl 

Zgodnie z tą decyzją potwierdzamy organizację w dniu 14 lutego pierwszego narodowego turnieju Mak Marketing Junior Tour oraz w dniach 20-21 lutego zawodów Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Obie imprezy odbędą się w klubie Frame w Łodzi.

UWAGA !!! W zawodach POL TOUR mogą wziąć tylko osoby posiadające licencję i kartę prawa do gry na 2021 !!! Wykaz osób posiadających takie dokumenty powinien być dostępny na stronie PZBil.  W Junior Tour obowiązują licencje ważne na 2021 rok.

Osoby zgłoszone na POL TOUR, które do 14 stycznia nie będą posiadały w/w dokumentów zostaną wykreślone z listy startowej. Informujemy, że Mak Marketing i EEBC nie prowadzą oddzielnej ewidencji licencji. To jest wyłączne prawo Polskiego Związku Bilardowego, jako narodowej organizacji sportowej. Korzystamy więc z danych opublikowanych przez Zwiazek.

Polski Związek Bilardowy poinformował nas, że podejmie starania w celu jak najszybszego zarejestrowania nowych osób ubiegających się o licencję i kartę prawa do gry.

Umowy zawarte. The contracts have been concluded.

January 28, 2021 - News

Po raz kolejny doszło do zawarcia umów współpracy z Iwan Simonis S.A. w Belgii i Saluc S.A. w Belgii. Światowi liderzy w produkcji sukna i bil będą wspierali sportowe imprezy organizowane przez Mak Marketing i EEBC w 2021 roku. 

" Jestem bardzo zadowolony, że trwająca już wiele lat współpraca będzie kontynuowana w 2021 rok. Sukna Iwan Simonis i bile Aramith, to produkty najwyższej światowej półki. Daje nam to możliwość zaoferowania uczestnkom naszych zawodów ( Dynamic Billard Best of the East, Afri-East Euro Cup, EEBC Pyramid Tour) fantastycznych warunków gry" powiedział Marcin Krzemiński - prezes EEBC i MAK Marketing.

Cooperation agreements were concluded with Iwan Simonis S.A. in Belgium and Saluc S.A. in Belgium. World leaders in the production of cloth and balls will support sports events organized by Mak Marketing and EEBC in 2021. "I am very pleased that the long-lasting cooperation will be continued in 2021. Iwan Simonis cloth and Aramith balls are products of the highest world shelf. This gives us the opportunity to offer the participants of our competition (Dynamic Billard Best of the East, Afri-East Euro Cup, EEBC Pyramid Tour) fantastic playing conditions", said Marcin Krzemiński - president of EEBC and MAK Marketing.

POL TOUR w Łodzi przełożony !!!

January 22, 2021 - News

Po konsultacji z klubem Frame oraz kierownictwem Polskiego Związku Bilardowego podjąłem decyzję o przesunięciu pierwszych w tym sezonie zawodów Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR na 20-21 lutego. Turniej odbędzie się w klubie Frame w Łodzi w odmianę 10-bil, a wszystkie zgłoszenia przesłane na imprezę planowaną na 30-31 stycznia zostaną automatycznie przyjęte na nowy termin.  Zawodnicy, którzy z różnych powodów nie będą mogli wziąć udziału w zawodach w lutym proszeni są o przesłanie rezygnacji do dnia 12 lutego.

Na podjęcie niniejszej decyzji duży wpływ miała odpowiedź jaką prezes PZBil otrzymał z Ministerstwa Sportu. Oceniłem, że organizacja POL TOUR w styczniu mogłaby naruszyć obowiązujące przepisy zwalczające pandemię.

Lista uczestników znajduje się na www.ebc-billiard.com

Prezes Mak Marketing i EEBC

Marcin Krzemiński

KOMUNIKAT GRAND PRIX POLSKI POL TOUR.

January 21, 2021 - News

Bardzo dziekujemy za liczne zgłoszenia do zawodów Grand Prix Polski w Łodzi. Jeszcze raz potwierdzają, że bilardowe serca pchają Was do rywalizcji. Sytuacja prawna jest jednak złożona. Teoretycznie do końca stycznia mogą się odbywać imprezy sportu zawodowego oraz przygotowania kadr narodowych. Jednak część polskich związków organizuje rozgrywki wykraczające poza zapisy rozporządzenia. Szanując Wasz entuzjazm, ale także nie chcąc narażać gospodarza turnieju i ekipy organizacyjnej prezes PZBil zwrócił się z pismem do Ministerstwa Sportu z zapytaniem o możliwość organizacji naszej imprezy. Czekamy na odpowiedź do poniedziałku. Prosimy zatem o cierpliwość.

Afri-East Euro Cup 2021

December 17, 2020 - News

We have a date of the great billiard match between the teams from East Europe and Africa. The management of the All African Pool Association has approved the date - August 19-20, 2021. 1st Afri-Euro East Cup took place in Johannesburg in 2019. Coronavirus stopped us in 2020. We are starting preparations for this fantastic event in January.

 

Mamy termin organizacji wielkiego meczu bilardowego pomiędzy reprezentacjami Europy Wschodniej  i Afryki. Kierownictwo All African Pool Association zaakceptowało termin - 19-20 sierpnia 2021 r. Inauguracja Afri-East Euro Cup nastąpiła w Johanesburgu w 2019 roku. W 2020 roku z powodu pandemii COVID 19 musieliśmy odwołać imprezę. Teraz ruszamy z przygotowaniami. Lokalizacja meczu zostanie podana w najszybszym z możliwych terminów. 

EEBC LeaguesOur Sport Partners