News


Billiard in Olympic Games -Paris 2024

November 29, 2018 - News

 

This is the official campaign to bring billiards as an additional sport to the Olympic Games Paris 2024.

The World Confederation of Billiards Sports (WCBS) is running a campaign to prove the worthiness of billiard sport to the International Olympic Committee.

Sign this petition and have it signed around you so that billiards will be in Paris in 2024 : https://www.change.org/p/bringing-billiards-to-the-olympic-games-2024

 

Trwa kampania promująca wprowadzenie sportu bilardowego do programu Igrzysk Olimpijskich -Paryż 2024 !!!  Na specjalnie uruchomionej stronie umieszczono petycję którą podpisują wszyscy popierający ten pomysł. Czas najwyższy, aby pojawił się tam Twój głos !!!  https://www.change.org/p/bringing-billiards-to-the-olympic-games-2024  

Udane zajęcia z programu KLUB

November 21, 2018 - News

Środki z programu KLUB otrzymane z Ministerstwa Sportu i Turystyki realnie wzmacniają najmniejsze kluby. My wydaliśmy na wyposażenie i szkolenie młodzieży trenującej w SP w Bilczy.

Oczywiście z zakończeniem programu 2018 nie zakończyliśmy prowadzenia zajęć. Ale kilku najlepszych zawodników gra znacznie lepszymi kijami,  drużyna ma nowe koszulki, a wszyscy trenują bardzo dobrymi belgijskimi bilami.

Szkoleniowcami w Bilczy są Małgorzata Dąbek i Marcin Krzemiński. 

Mistrzostwa Polski w Piramidę - Warszawa 24.10.2018.

October 24, 2018 - News

Mistrzostwa Polski w Piramidę wygrał  Mariusz Skoneczny. W finale pokonał Maxyma Sienkiewicza 3:2. Brązowe medale dla Piotra Ostrowskiego i Anatolija Trusa. Impreza odbyła się w Warszawie z udziałem prezesa EEBC Marcina Krzemińskiego. 

2018 Dynamic Best of the East .

October 23, 2018 - News

Zakończyła się 17 edycja turnieju Dynamic Billiard Best of the East. W pięciu turniejach rozegranych w 2018 roku sklasyfikowano łącznie 270 osób z 16 państw.

To bardzo dobry wynik pokazujący, że turniej mający na celu szkolenie i przegląd kadr w Europie Wschodniej spełnia swoją rolę.  W poszczególnych zawodach najlepszymi byli: 

Bulgaria-Petrich - Karol Skowerski (POL)

Mołdawia-Kiszyniów - Michał Turkowski (POL)

Polska-Kielce -  Mariusz Skoneczny (POL) 

Słowacja-Bratysława - Mariusz Skoneczny (POL)

Rumunia-Oradea - Andreja Klasović ( SRB). 

W generalnej klasyfikacji na czele tabeli aż pięciu Polaków. Zwycięzcą sezonu został Mariusz Skoneczny, który zgromadził 410 pkt.  Za nim są: M. Turkowski -355 pkt; K. Skowerski- 345 pkt, T.Kapłan -315 pkt i M. Fortuński - 285 pkt.   Na miejscach 6-10 znaleźli się: G. Georgiev (BUL) - 265 pkt,  O. Szolynoki (HUN) i C. Verschatse  (ROM) - 195 pkt, I. Ladanyi (ROM) -180 pkt oraz J. Koniar (SVK) -175 pkt.  

Serdeczne podziękowania składamy generalnym sponsorom : Dynamic Billard Organization z Niemiec, Iwan Simonis S.A. oraz Saluc S.A. - Aramith z Belgii.  Cykl nie odbył by się bez pomocy klubów- gospodarzy turniejów , a także lokalnych aktywistów.  Sędzią głównym wszystkich zawodów był Alexandru Balas z Rumunii.  Dyrektorem cyklu jest Marcin Krzemiński. 

Paris 2024 - bilard i olimpiada.

October 04, 2018 - News

Ostro walczymy o wprowadzenie bilarda do programu Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.  Komitet powołany przez World Confederation of Billiards Sports organizuje w dniu 30 października specjalną konferencję prasową. Fantastycznie dobrane zostało miejsce zdarzenia. Jest to pierwszy poziom Wieży Eiffla !!!! 

W marcu 2019 w Paryżu odbędzie się turniej drużynowy - 3 osoby w ekipie- w którym zagrają karambolista-poolista i snookerzysta. 

Zhyliński zwycięzcą rankingu. Isajenko najlepszy w Wilnie.

October 01, 2018 - News

Finał ostatniego w tym sezonie turnieju EEBC Pyramid Tour rozegrali Viktors Vinogradovs z Łotwy i Aleksandr Isajenko z Litwy. Po interesującym, taktycznie mądrze prowadzonym pojedynku zwyciężył Isajenko . Litwin silnie skoncentrowany zdobywał kolejne punkty. Prowadził już 3:0 i miał szansę zakończyć mecz , jednak niewielki błąd przy odstawnej wykorzystał Łotysz. Zrobiło się 3:1. W kolejnej partii Viktoras wbił 8 kul i zbliżył się do rywala ( 3:2). Isajenko poprosił o 5 minut przerwy .Po niej obaj popełnili po jednym błędzie na wbijaniu, lecz Isajenko dokończył dzieła. Brązowe medale wpadły w ręce Finów: Petri Makkonena i Juho Nykanena.

Komplet zawodników na Litwie.

September 27, 2018 - News

Ostatni w tym roku międzynarodowy turniej w piramidę EEBC Pyramid Tour odbędzie się w Wilnie w najbliższy weekend. Lista startowa została zamknięta i są na niej nazwiska 64 zawodników, którzy przyjadą z : Niemiec, Finlandii, Łotwy, Estonii, Hiszpanii, Czech, Polski i Litwy.  Gospodarzem jest klub Brooklin. Obowiązki sędziego głównego tradycyjnie będzie pełnił Ihor Kovtun z Kijowa, a dyrektorem imprezy jest prezes EEBC Marcin Krzemiński.  " Gdy kilka lat temu zaczynaliśmy serię imprez w piramidę udawało się zebrać kilkunastu graczy. Przyjemnie widzieć, że teraz mamy ponad 60. " powiedział prezes EEBC. 

Wyniki on-line zobaczycie na www.ebc-billiard.com 

W ubiegłym roku zwyciężył Dmitrij Olejnik (LTV) przed Petri Pohjola (FIN) oraz Arturem Danilov (LTV) i Lubov Parizere (LAT). 

Sprzęt z programu KLUB w Bilczy.

September 19, 2018 - News

Sekcja otrzymała sprzęt z ministerialnego programu Klub. Są koszulki, profesjonalne kije dla najlepszych, kije treningowe i błyszczące bile Aramith. Z wielką radością wyrzuciliśmy ponad 100 wysłużonych bil bilardowych oraz kilka kijów treningowych.

Nasi podopieczni z uczniowskiego klubu bilardowego "Orlęta" mają więc dodatkową motywację do pracy. Dodajmy, że Szymon Bruśnicki kilka dni temu w Krakowie wywalczył tytuł Mistrza Polski UKS.

Team z Bunde najlepszy w EEBC Pyramid Team Club.

September 10, 2018 - Pyramid Tour

W Belgii zakończył się międzynarodowy turniej par w piramidę. Wzięło w nim 10 ekip, które przybyły z: Niemiec, Hiszpanii i Belgii.  Zwycięzcami została para z niemieckiego Bunde - I. Duck- A. Mackov. W finale 5:1 pokonali duet A. Boyd-N. Ben z Dortmundu.  Trzecie miejsce wywalczyli K. Kovalevsky - A. Zurnachan (GER).  Medale i puchary wręczył wiceprezes EEBc Andrey Zastrovtsev. 

Romania 9-Ball - Dynamic Billard Best of the East - Oradea 2018

September 04, 2018 - Best of the East

The last 2018  Dynamic Billiard Best of the East event will be held in Oradea in Romania in days 19-21 October 2018.  Host of the event ATD Company would like to offer EEBC TEAM AND JUNIOR CHALLENGE on Friday, Dynamic Best on Saturday -Sunday and Second Chance ATD CUP -10-Ball on Sunday. Date of the event: 19-21.10.2018. 

Ostatni w tym sezonie turniej serii Dynamic Billard Best of the East odbędzie się w Oradei w Rumunii. W piątek gospodarze chcą zaprosić na EEBC Team and Junior Challange, a w sobotę na imprezę główną. W niedzielę dla tych, którzy odpadną z Dynamic Best odbędzie się turniej " drugiej szansy".  W klubie " Black& White" czeka 10 stołów Dynamic II. Oradea, to malownicze miasteczko położone w północnej części Rumunii, blisko granicy z Węgrami.  Termin imprezy: 19-21.października 2018r. 

EEBC LeaguesOur Sport Partners