EPBF odwołało zaplanowane na listopad mistrzostwa Europy w pool bilard mężczyzn i kobiet. Po konsultacjach okazało się, że 13 związków narodowych nie wyśle ekip. Potwierdzono, że Turcja chce byc gospodarzem w 2021 roku.

W tej sytuacji pojawiła się ” dziura” w kalendarzu sportowym. Chcemy ją wykorzystać do organizacji czwartego turnieju Dynamic Billard Best of the East. Proponujemy termin 21-22 listopada. Ponieważ druga fala koronawirusa zalewa Europę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, gdzie i czy ostatecznie będzie możliwe przeprowadzenie turnieju. W zależności od regulacji dotyczących przemieszczania się pomiędzy państwami podamy bliższe informacje. Planujemy, że najpóźniej nastąpi to na 3 tygodnie przed turniejem.

Ponieważ akcje wpisane w kalendarze narodowe wypełniają cały grudzień nie będzie możliwości przygotowania piątego turnieju. Tak więc w cykl 2020 roku wejdą cztery imprezy. Jeżeli COVID 19 zablokuje zawody w listopadzie rozważamy także opcję przeprowadzenia ostatniego turnieju serii 2020 roku w styczniu 2021 roku.

 

EPBF canceled the 2020 European Pool Championships in Turkey.   EEBC and Mak Marketing want to organize last event of 2020 Dynamic Billard Best of the East in November 21-22. More information we will publish 3-4 weeks before the tournament. 

EEBC LeaguesOur Sport Partners