EEBC Youth Friends Event - Praga.
W dniu wczorajszym zakończył się Międzynarodowy Turniej Juniorów EEBC., Wystąpiło w nim 25 zawodników z pięciu państw : Polski, Ukrainy, Słowacji, Bułgarii oraz Czech.
Polskę reprezentowały dwie zawodniczki i czterech zawodników: Kinga Okopień, Dominika Pawełczyk obie z "Miłek" Wiślica , Dominik Jastrząb "Fair Play" Jaworzno oraz Szymon Błażej, Szymon Kural i Maciej Szybist z TCF HUB Kraków. Polscy zawodnicy zagrali rewelacyjnie i do fazy półfinałowej awansowało trzech zawodników: Dominik Jastrząb "Fair Play" Jaworzno, Szymon Błażej i Szymon Kural TCF HUB Kraków. Bardzo mało brakowało a byłaby czwórka w półfinale - przy stanie 5:5 Dominika Pawełczyk nie trafiła trudnej "9" na mecz i ostatecznie zajęła V miejsce.
Finał to wewnętrzna spraw zawodników TCF HUB - Szymona Błażeja, Szymona Kurala.
Po drodze do finału Szymon Błażej pokonał Dominika Jastrzębia, a Szymon Kural wygrał z Czechem Mateuszem Vlk. Ostatecznie zwycięzcą został Szymon Błażej pokonują Szymona Kurala 7:4.
Końcowe wyniki:
I m-ce - Szymon Błażej "TCF HUB" Kraków
II m-ce - Szymon Kural - "TCF HUB" Kraków
III m-ce - Dominik Jastrząb - "Fair Play" Jaworzno i Mateusz Vlk - Praga Czechy
 
 
 
Drużynowo wygrała Polska z ogromną przewagą nad pozostałymi drużynami. Gratulacje dla zawodników i trenerów,. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz torby łakoci, Serdecznie podziękowania dla firmy Mak Marketing i PZBil za wsparcie materialne oraz dla Prezesa TCF HUB za udostępnienie środka transportu na okres wyjazdu. Opiekę nad młodzieżą sprawowali Andrzej Siejko i Szczepan Sekuła.
 
Impreza w Pradze przygotowana przez CMBS była 5. międzynarodowym turniejem juniorów rozegranym w ramach Międzynarodowej Akademii Bilardowej EEBC. w 2019 roku. Kierownictwo EEBC reprezentowali: Jaroslav Horenovsky - wiceprezes i Georgi Bozhkov - sekretarz generalny Międzyn. Akademii Bilardowej. 

EEBC LeaguesOur Sport Partners